Arabalarınızda oluşan kimyasallar, aşınma, asit yağmurları ve boya deformasyonlarını önlemek için yapılan işlemlerdir. Ayrıca araçlarınıza yapışan kirleri seramik kaplama sayesinde yüzeyinde tutmayarak parlak bir görünüme kavuşturmaktadır.

Seramik Kaplama Nedir ?

Seramik kaplama uygulaması aracınızı dış etkenlerden (kuş pisliği, asit yağmurları) oluşabilecek boya deformasyonlarını önlemek amacı ile yapılan bir uygulamadır. Aracınızın boyasını uzun yıllar korur.

Otomobillerde Neden Seramik Kaplama Kullanılmaktadır ?

Otomobillerde aşırı ısı, aşınma, kimyasal, ve darbe nedeniyle seramik kaplamalar kullanılmaktadır. Birçok otomobil için ideal koruyucu olmaktadır. Bu nedenle yapılacak olan seramik kaplama aracınıza büyük avantajlar sağlamaktadır.

Seramik Araba Kaplamanın Faydaları Nelerdir? 

Seramik kaplamaya yatırım yapmanın birçok avantajı vardır. En önemli olanları şöyledir;

  • Aracınızın dışını bozulmaya karşı koruyarak kir, toz, böcek, tuz ve katranın aracınızın boyasına yapışmasını önler. Bunun nedeni, kaplamanın kir ve suyun yüzeyden kaymasına izin veren hidrofobik etkisidir. 
  • Kaplama yaptırmak, gelecekte kapsamlı temizlik ihtiyacınızı azaltır.  Aracınızın boyasının bakımı her zamankinden daha kolay olmaktadır. Ayrıca yıkama ve cilalamada zamandan ve paradan tasarruf edeceksiniz.
  • Derin koruma seviyesi nedeniyle maliyetli onarımlara veya hasarlara yol açar. Çizilmelere, UV ışınlarına ve sıcaklıklara karşı dayanıklı olduğu için bütçenizden tasarruf edeceksiniz.  
  • UV hasarına karşı korunarak aracınızın rengi asla solmaz. Seramik Kaplama, aracımızın rengini korur, orijinal görünümünü asla kaybetmez veya boyalarda solma meydana gelmemektedir. Ayrıca aracınızın renginin parlaklığını artırır. 
  • Tuz ve kir gibi doğal olarak asidik kirleticilere karşı kimyasal olarak dirençli bir yüzey oluşturmaktadır.
  • Kar ve dolu fırtınası dahil her türlü hava koşulunda kalitesini korumaktadır.
  • Arabalar ve kamyonlar dahil her türlü araca uygulanabilmektedir.
  • Yukarıda sayılan tüm faydalar sayesinde aracınızın değerini artırır. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

Share
    yukarı